Melegim.Forum.St
Pendik Aihl Okulumuz Uyeol10

Join the forum, it's quick and easy

Melegim.Forum.St
Pendik Aihl Okulumuz Uyeol10
Melegim.Forum.St
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pendik Aihl Okulumuz

Pendik Aihl Okulumuz Empty Pendik Aihl Okulumuz

Mesaj tarafından Sensizim5841 Paz Nis. 19, 2009 11:13 am

TARİHÇEMİZ
Okulumuz 1976-77 Egitim-Ögretim yilinda 2 derslik , 117 ögrenci ile Kartal Imam Hatip Lisesi olarak hizmete açilmistir. Kadiköy ve Üsküdar Imam Hatip Liselerinden sonra Anadolu yakasinda açilan okulumuza olan yogun ilgiden dolayi , kisa bir zaman içinde 24 derslikli ve içerisinde diger birimlerinin yaninda konferans salonu , kütüphanesi , laboratuarlari bulunan merkez bina insa edilmistir. 1982-1983 Egitim-Ögretim yilinda ise 22 derslik ve diger birimlerin bulundugu Dumankaya Ek Hizmet Binasi faaliyete geçirilmistir. 1989 yilinda Pendik'in Kartal ilçesinden ayrilmasiyla okulumuzun adi "Pendik Imam Hatip Lisesi" olmustur. Anadolu yakasinda genis bir cografi alana hitap eden okulumuz; su anda her biri imam hatip lisesi olan, Tuzla Halil Türkkan Imam Hatip Lisesi ve Samandira Aziz Bayraktar Imam Hatip Lisesinin açilmasina öncülük etmistir.
2003-2004 egitim-ögretim yilindan itibaren de kurum bünyesinde Anadolu Imam Hatip Lisesi açilmistir. Mezun ettigi ögrenciler ile kendisine yüklenen misyonu fazlasiyla yerine getiren okulumuzda; 2004-2005 ögretim yilinda 850 ögrenci egitim görmekte olup 52 personel (idareci-ögretmen ve hizmetli) görev yapmaktadir. Pendik Anadolu Imam Hatip ve Imam Hatip Lisesinin Anadolu bölümü 2005-2006 Egitim-Ögretim yilindan itibaren Esenyali'da ki yeni binamizda Pendik Anadolu Imam Hatip ve Imam Hatip Lisesi-Un-Roro Ek Binasi adiyla egitime devam etmektedir.
MİSYONUMUZ VE VİZYONUMUZ
Misyonumuz:
Ögrencilerimizin zihninde ,insana , düsünceye , özgürlüge , ahlaka ve kültürel mirasa saygiya dayanan bir din ögretimi anlayisinin yayilmasina katkida bulunmak.

Vizyonumuz: Kültürel mirasi degerlendirebilen , yasanan hayati yorumlayabilen ve problemlere çözüm üretebilen bireyler yetistirmek. Saglikli bir din anlayisinin Türkiye için gerekli zihniyet gelismesinin gerçeklesmesine yardimci olabilecegini düsünüyoruz.

TEMEL DEĞERLERİMİZ
** Düşünen , sorgulayan , inancını akliyla bütünleştiren , öğrencilerin yetişmesine hizmet edecek yöntemlerin gerçekleştirilmesine çalışırız..
** Ezberci ve baskı altına alıcı bir yaklaşımı değil , konularıçözümleyici ve yorumlayıcı bir yaklaşımı benimseriz.
** Dinin birleştirici , huzur verici ve barışı sağlayıcı gücünü ortaya çıkarmaya çalışırız.
** Şekilcilik ve sloganları değil ahlaki öğretilerin felsefesini önemseriz
** Din öğretiminde kavram kargaşası ve kavram belirsizliği oluşturmayız.
** Saglıklı bir din anlayışının kaliteli bir eğitim-öğretim sürecinden geçtiğine inanırız.
** Din öğretiminde sorunlara aceleci çözümlerle yaklasmamaya çalışırız. Din öğretiminde oku , düşün ve anla prensibini benimseriz.
** Niteliğin nicelikten üstün olduğuna inanırız ve enerjimizi olumlu anlarda ve insanlığa hizmet için harcarız.
** Din öğretiminde yönetici-öğretmen , öğrenci-veli(aile) ilişkisinde güven ortamı yaratırız.
Sensizim5841
Sensizim5841
S-E-N-S-İ-Z-İ-M-5-8-4-1

S-E-N-S-İ-Z-İ-M-5-8-4-1

Erkek
Meslek : Webmaster ( Akcan Elektronik )
Ruh Hali : Pendik Aihl Okulumuz Yarama10
Başarı Puanı : 212
Rap : 30

Kişi sayfası
Başarı Puanı, Seviye, Güçlülük: Max.3

http://www.melegim.forum.st